Uyuşturucunun Zararları Anlatıldı

Uyuşturucunun Zararları Anlatıldı

Sivas  Kent Konseyi tarafından ‘Uyuşturucunun Zararları ve Korunma Yolları’ konulu konferans düzenlendi, konferansa gelen lise öğrencilerinin uyuması dikkat çekti.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta öğrenciler uyuşturucunun zararları konusunda bilgilendirildi. Konferansa  Sivas  MüftüYardımcısı Dr. Halil  Taşpınar, Psikolog Çağla Kılıç,  Narkotik Polisi Ali Fazıl Çimen, Eczacı Doç.Dr. İsmihan Göze konuşmacı olarak katıldı.

Sivas  Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce konferansta yaptığı konuşmada,”Bildiğiniz üzere artık çağın vebası diyebiliriz. Gençlerimizi büyük ölçüde tehdit eden uyuşturucu Anadolu kentlerine kadar inmiş durumda.  Sivas’ta yapılan istatistiki çalışmalar da bunu en iyi şekilde gösteriyor. Bizde bu çağın vebasına elimizden geldiği kadar öğrencilerimizi eğiterek bir şekilde katkı yapmak istiyoruz. Tabi burada siz değerli öğrencilere büyük görevler düşüyor. Hepiniz okulda bu konunun birer takipçisi olmak zorundasınız. Çevremizden sorumluyuz bu anlamda da elimizden geldiği kadar bunun önlenmesi amacıyla gayret sarf etmeliyiz. Burada değerli katılımcıların anlatacakları çok güzel şeyler var” dedi.

Konferansın büyük çoğunluğunu oluşturan lise öğrencilerinin bazılarının konuşmacıları dinlerken uyuması dikkat çekti.

Kategori: HABERLER

Yorum Yapın