SİVASSPOR AŞKINI YÜREKLERİNE NAKŞETMEK İSTİYORUZ

SİVASSPOR AŞKINI YÜREKLERİNE NAKŞETMEK İSTİYORUZ

‘2023’e Doğru Eğitimde Dönüşüm Projesi’ kapsamında öncelikle kırsalda daha sonra ise şehir merkezinde yaşayan çocukların Sivasspor sevgisi ile buluşturulması ve yaşadığı ili tanıması amacıyla Valiliğimiz öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde başlatılan ‘Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi’ genişleyerek devam ediyor.

Bu kapsamda; Merkez Gaziköy, Başsöğüt, Ozmuş, Olukman, Çallı köyleri ile merkez Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’ndan gelen 350’ye yakın öğrenci heyeti, öğretmenleri ile birlikte Valimiz Salih Ayhan’ı makamında ziyaret ederek, maç öncesi sohbet etti.
Valimiz Ayhan’ın ev sahipliğini yaptığı programda minik yiğidolara Sivasspor forması ve beresi hediye edilirken, çocukların heyecanı da gözlerine yansıdı.

Çocuklarla yakından ilgilenen Valimiz Salih Ayhan, “Sivasspor’un maçına hiç gelmeyen öğrencilerimize bu duyguyu tattırmak istedik. Öncelikle sizler, Sivas nereden yönetiliyor? Vali’nin görevleri nelerdir? Bunları öğrenin yerinde görün, bu tarihi binayı da gezin istedik. Sivaslı olmaktan gurur duyun. Böyle bir şehirde yaşamak böyle bir şehirde olmak herkese nasip olmaz. Bunun kıymetini bilin. Buralar sizin. Bu ziyaretten sonra müzeleri gezip Sivas köftesini tadacaksınız. Daha sonra da tribünden şehrimizin gözbebeği olan Sivassporumuzu destekleyeceğiz” dedi.

İnsanın kendini geliştirmesinin sadece okul ve derslerle olmayacağına vurgu yapan Valimiz Ayhan, “Eğitim sadece okullarda değil. Burada da eğitim var. Müzede de eğitim var. Stadyumda da eğitim var. Sizleri burada görmekten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Biz sizleri ne kadar iyi yetiştirir, sizlere ne kadar iyi eğitim verirsek inşallah geleceğimiz de o kadar emin diyoruz. Sizler; bizim geleceğimizsiniz, her şeyimizsiniz. Sizlere inanıyoruz, sizlere güveniyoruz. Bütün derdimiz, bütün gayemiz sizlere güzel bir eğitim programı oluşturmak, sizlerin kimlikli, kişilikli, karakterli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı çocuklar olmanızı sağlamaktır. Bütün idarecilerin, bütün öğretmenlerimizin derdi de bu. Sivasspor aşkını, sevgisini de erken yaşta gönlünüze yüreğinize nakşetmek istedik. İnşallah amacına ulaşır, niyetimiz gerçekleşir” diye konuştu.

Programın ardından Valimiz Salih Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı öğrencilerle birlikte Sivasspor maçının heyecanına türbinden ortak oldu.

Kategori: HABERLER

Yorum Yapın