Ezginin Günlüğü Düşler Sokağı

 

1982 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Ezgi’nin günlüğü grubu il konserlerini 1983 yılından itibaren vermeye başlamıştır. İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi’nde verdiği konserlerle sevenleri ile buluşmuştur. Mp3yukleindir.com Müzik indir arasında en hit olan ve yıllarca dillerden düşmemiş ve düşmeyecek olan Düşler Sokağı’dır. 1990 yılından sonra dağılma sürecine girmiş ve böylece bir dönem kapanmış oldu.

Yeni Ezginin Günlüğü

90’lı yıllarda Ezginin Günlüğü albümleri arasında yer alan Ölüdeniz albümünden sonra ilk ekip dağılmıştır. Nadir Göktürk yeni ekip üyeleri ile Ezginin Günlüğünü yeniden başlatmıştır. Yeni isimlerle başlangıç yapan grup İstavrit albümüyle ilk eserlerini vermişlerdir. Belli bir kalıbı olmayan şarkıları ile ülkemizde özgün müziğin ilk icracılarından sayılmışlardır. Orhan Veli, Nazım Hikmet gibi şairleri şiirlerini besteleyerek sevenleri ile buluşturmuşlardır.

Azeri Türkülerinin Yeni Yorumları

Azeri türkülerini kendilerine özgü olarak yorumlamaları ile bilinen Ezginin Günlüğü mp3 indir fırsatı ile bu güzel parçalara ulaşmak mümkündür. Seni Düşünmek, Sabah Türküsü, Alagözlü Yar, Bahçedeki Sandal, Ölüdeniz, İstavrit, Oyun, Ebruli, Hürriyete Doğru, Aşk Yüzünden, Rüya, Her şey yolunda, İlk aşk, Dargın Mıyız, Çeyrek, İstanbul Gibi, Çeyrek, Aşk Zamanı grubun albümleridir.

Ezginin Günlüğü kaliteli müziğin adresi konumunda yer almaktadır. Bundan dolayı çok geniş kapsamlı olarak dinleyici kitlesine erişmeyi de başarmıştır. Bununla birlikte Ezginin Günlüğü kullandığı enstrümanlarla da ön plana çıkmayı başarmıştır.

 

Kategori: HABERLER

Yoruma kapalı sayfa.